flat developer office cottage land house

Pro nájemce


Výběr realitního makléře

Realitní makléř vám může pomoci s výběrem nemovitosti tak, aby cena i kvalita odpovídala aktuální situaci na trhu a zároveň splňovala vaše požadavky. Zajistí prohlídky nemovitostí za pomoci právního oddělení společnosti RE/MAX, zkontroluje veškeré smluvní dokumenty a asistuje při prohlídkách či převzetí nemovitosti, aby maximálně hájil vaše zájmy.


Výběr nemovitosti

Realitní makléř zadá vaše požadavky do systému RE/MAX. Díky tomu je vaše poptávka každý den párována s aktuální nabídkou a vyhovující nemovitosti obdržíte e-mailem. Z nich si vyberete tu, která maximálně splňuje vaše požadavky a vyhovuje vašim finančním možnostem.


Prohlídka vámi vybrané nemovitosti

Realitní makléř domluví prohlídku nemovitosti, která vás zaujala, a zároveň zjistí veškeré dostupné informace nejen o nemovitosti, ale i o okolí. Zároveň vyhodnotí, zda cena pronájmu odpovídá stavu nemovitosti a aktuální nabídce na trhu.


Domluvení podmínek

Dohoda s pronajímatelem obsahuje podmínky pronájmu – tedy cenu a dobu trvání, případně nějaká omezení související s pronájmem, vyúčtování záloh a podobně. Obvykle bývá nájemné sjednáno na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení.


Nájemní smlouva

Váš makléř zajistí přípravu nájemní smlouvy, která ošetřuje podmínky smluvního vztahu.


Převzetí nemovitosti

Při převzetí nemovitosti zajistí makléř či majitel nemovitosti k podpisu předávací protokol, ve kterém kromě stavu a případných nedostatků ve vybavení či příslušenství vyznačí stavy měřidel energií (zejména teplá a studená voda, elektřina, plyn).


Vyúčtování služeb

Majitelem či správcem nemovitosti jsou obvykle jedenkrát do roka zúčtovány předpisy záloh na služby podle reálné spotřeby a vám jako nájemci buď vrácen přeplatek či doúčtován doplatek.


Obnova nájemní smlouvy

Nájemní smlouva bývá nejčastěji uzavírána na dobu určitou. Po uplynutí této doby bývá možné smlouvu obnovit na další období v případě, že se obě strany písemně informují a odsouhlasí si podmínky.